Eseménytár

2022.10.10. 10:00 Sajtótájékoztató

MÚLT-APP – virtuális városnéző séták Tatabánya múltjában c. projektről

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2022.08.06. 16:00 Tulipános Fun Fun

Szabadtéri zenés program

Helyszín: Tulipános Ház-  2800 Tatabánya, Népház utca 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.06.13. 10:00 Puskin Művelődési Ház megnyitó

A felújítást követő ünnepi birtokbavétel

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata

 

2022.06.03. 13:00 Gastro Online

Olasz konyha – Farfalle borsóval és zöldhagymával

Online előadás – csatlakozni a https://meet.google.com/dxp-yuxi-inf elérhetőségen lehet

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2022.06.01. 13:00 Gastro Online

Francia konyha – Francia lecsó

Online előadás – csatlakozni a https://meet.google.com/dxp-yuxi-inf elérhetőségen lehet

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2022.05.30. 13:00 Gastro Online

Angol konyha – English breakfast

Online előadás – csatlakozni a https://meet.google.com/dxp-yuxi-inf elérhetőségen lehet

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2022.05.30. 09:00 Százszorszép Gála

9:00-9:40 Láthatatlan különlegesség – interakítv foglalkozás

9:50-10:30 Különleges szigetek

11:30-12:00 Autizmus a szépirodalomban

12:00-13:00 Korábbi projektek bemtuatása

Helyszín: Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2022.05.27. 13:00 Gastro Online

Amerikai konyha – Hot dog

Online előadás – csatlakozni a https://meet.google.com/dxp-yuxi-inf elérhetőségen lehet

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2022.05.25. 13:00 Gastro Online

Görög konyha – Görög saláta

Online előadás – csatlakozni a https://meet.google.com/dxp-yuxi-inf elérhetőségen lehet

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2022.05.23. 13:00 Gastro Online

Magyar konyha – Hagyományos rakott krumpli

Online előadás – csatlakozni a https://meet.google.com/dxp-yuxi-inf elérhetőségen lehet

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2022.05.21. 16:00  Szlovák hagyományok felidézése Bánhidán

14:00 óra Köszöntők és kiállításmegnyitó (régi bánhidai fotók és tárgyi eszközök)

14:15 óra A bánhidai szlovákok eredete – előadás

15:00 óra Purgateátrium: Vásártér
Kovács Géza bábjátékának zenészeivel és az Aranyalma Páros tagjaival

16:30 óra Helyi és vendég csoportok műsorai, filmvetítés

17:30 óra Bánhida története – előadás

19:00 óra Bál a Vértes Expressz Zenekarral

Helyszín: Puskin Művelődási Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft

 

2022.04.29. 17:00 AKKU – Genius Loci

Kiállítás megnyitó

Helyszín: Tulipános Ház-  2800 Tatabánya, Népház utca 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.04.09. 9:00 Kreatívmédia-szolgáltató és Tehetségfejlesztő Műhely

Team-building

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.04.07. 14:00 Kreatívmédia-szolgáltató és Tehetségfejlesztő Műhely

Rádió/podcast mentori modul-indító

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.04.07. 10:00 Jövőkép Műhely

Szintetizáló tréning

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.04.02 19:30 Bach és Bacchus – zene és bor a magyar nemzeti hagyományban

Bach: Rákász Gergő (orgonaművész)

Bacchus: Takács Zoltán (sommelier) és Horváth Csaba (séf)

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft

 

2022.03.24. 10:00 Jövőkép Műhely

Nyilvános beszédtréning

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.03.18. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Bor-csinálta doktor” című előadás és közönségtalálkozó

Orfeusz Társulat

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon –  2800 Tatabánya, Hadsereg utca 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2022.03.10. 10:00 Jövőkép Műhely

Stressz- és toleranciakommunikációs tréning

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.02.24. 10:00 Jövőkép Műhely

Digitális kompetenciatréning

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.02.17. 10:00 Jövőkép Műhely

Élménypedagógiai elemek használata

Helyszín: Sport Hotel konferenciaterem–  2800 Tatabánya, Szent Borbála út 11.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2022.01.20. 10:00 Sajtótájékoztató projektzárásról

Szépítő szivárvány zenés érzékenyítő órák

Helyszín: Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.12.30. 18:00 Szív, ha üt, magyar – GreCSÓKOLlár 2.0

Vendég: Hrutka Róbert

Helyszín: Tulipános Ház-  2800 Tatabánya, Népház utca 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.12.11. 19:30 Bach és Bacchus – zene és bor a magyar nemzeti hagyományban

Bach: Rákász Gergő (orgonaművész)

Helyszín: Online – regisztráció szükséges (tickets.funcode.hu/rakaszgergely)

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.12.15. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Kölcsönkért gyufa” című előadás és közönségtalálkozó – ELMARAD!

Orfeusz Társulat komédia

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon –  2800 Tatabánya, Hadsereg utca 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.12.11. 19:30 Bach és Bacchus – zene és bor a magyar nemzeti hagyományban

Bach: Rákász Gergő (orgonaművész)

Bacchus: Takács Zoltán (sommelier) és Horváth Csaba (séf)

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft

 

2021.12.08. 09:00 Agora Fórum – Kerekasztal – workshop III. alkalom

Tatabánya közművelődési, közösségi és kulturális intézményeinek közös fóruma, melynek célja az új – városi szintű, összehangolt – közművelődési-közösségi, kultúra közvetítő irányok megfogalmazása

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.12.01. 15:00 “Művészbejáró”

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szunyogh László – szobrász

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.11.29. 11:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.11.29. 09:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.11.23. 17:00 Kreatívmédia-szolgáltató és Tehetségfejlesztő Műhely

Film tréning modul-indító

Helyszín: A Vértes Agorája 111. oktatóterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.11.22. 11:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.11.22. 09:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.11.19. 16:00 Hagyományőrző Erzsébet-Katalin Bál

17:00 Nyitó tánc

17:30 – 20:00 Zenés mulatság

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.11.19. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások az Kölcsey Ferenc Általános Iskola Hadsereg utcai telephelyén tanulók számára

8:00-10:40 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kölcsey Ferenc Általános Iskola Hadsereg utcai telephelye – 2800 Tatabánya, Hadsereg utca 111.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.18. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások az Kölcsey Ferenc Általános Iskola Hadsereg utcai telephelyén tanulók számára

8:00-10:40 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kölcsey Ferenc Általános Iskola Hadsereg utcai telephelye – 2800 Tatabánya, Hadsereg utca 111.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.17. 15:00 “Művészbejáró” – ELMARAD!

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szunyogh László – szobrász

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.11.17. 11:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.11.17. 09:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.11.17. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások az Óvárosi Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Óvárosi Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Ótelep utca 3.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.16. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások az Óvárosi Általános Iskola tanulói számára

8:55-11:30 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Óvárosi Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Ótelep utca 3.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.15. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások az Óvárosi Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Óvárosi Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Ótelep utca 3.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.11. 11:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás

Téma: a halálesetet követő teendők, a gyász és annak hatása az egyénekre és az emberi kapcsolatokra  feldolgozása a “Fényeskedjék neki” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház – 2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.11.11. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás

Téma: a halálesetet követő teendők, a gyász és annak hatása az egyénekre és az emberi kapcsolatokra  feldolgozása a “Fényeskedjék neki” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház – 2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.11.11. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Bárdos László Gimnázium tanulói számára

8:00-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Bárdos László Gimnázium – 2800 Tatabánya, Gál István ltp. 701.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.10. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Kölcsönkért gyufa” című előadás és közönségtalálkozó

Orfeusz Társulat komédia

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.11.10. 09:00 Agora Fórum – Kerekasztal – workshop II. alkalom

Tatabánya közművelődési, közösségi és kulturális intézményeinek közös fóruma, melynek célja az új – városi szintű, összehangolt – közművelődési-közösségi, kultúra közvetítő irányok megfogalmazása

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.11.10. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Bárdos László Gimnázium tanulói számára

8:00-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Bárdos László Gimnázium – 2800 Tatabánya, Gál István ltp. 701.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.09. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Kölcsönkért gyufa” című előadás és közönségtalálkozó

Orfeusz Társulat komédia

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.11.09. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói számára

7:45-10:25 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – 2800 Tatabánya, Kodály Zoltán tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.08. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás

A bánhidai szlovák hagyományőrzés érdekében kézműves foglalkozások (varrás, hímzés, főzés, dekoráció készítése)

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.11.08. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói számára

7:45-10:25 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – 2800 Tatabánya, Kodály Zoltán tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.06. 19:00 Tánczkoncert – A magyar nemzeti hagyományok ápolása

Zenés, táncos rendezvény

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Alapítvány Tatabánya Tánckultúrájáért

 

2021.11.05. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói számára

7:45-11:20 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – 2800 Tatabánya, Kodály Zoltán tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.04. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói számára

7:45-11:20 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – 2800 Tatabánya, Kodály Zoltán tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.11.03. 15:00 “Művészbejáró”

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szamódy Zsolt Olaf – Balogh Rudolf-díjas fotóművész

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.11.03. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói számára

7:45-11:20 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – 2800 Tatabánya, Kodály Zoltán tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.31. 14:00 – 19:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.31. 08:30 – 13:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.30. 14:00 – 19:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.30. 08:30 – 13:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.27. 17:00 Szakmai képzés az Orfeusz Társulat részére

Színpadi beszéd és mozgás fejlesztése a “Bor-csinálta doktor” című előadás próbáján keresztül IV.

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház-  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.10.27. 15:00 “Művészbejáró” ELMARAD IDŐPONTVÁLTOZÁS MIATT (új időpont 2021.11.17)

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szunyogh László – szobrász

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.10.25. 17:00 Szakmai képzés az Orfeusz Társulat részére

Színpadi beszéd és mozgás fejlesztése a “Bor-csinálta doktor” című előadás próbáján keresztül III.

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház-  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.10.22. 14:00 – 19:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.22. 08:30 – 13:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.21. 14:00 Tánctanítás és táncos mulatság

Vidám hangulat, zene, különböző táncok elsajátítása

14:00 – 16:00 Tánctanítás

17:00-19:00 Zenés mulatság

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.10.20. 17:00 Szlovák Ház – Falusi esték 

Kiállítás megnyitó – Bánhidai Kézműves Kör alkotásait bemutató kiállítás

A kiállítás 2021.10.27-ig tekinthető meg előzetes bejelentkezés alapján.

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.10.20. 11:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.10.20. 10:30 Táncba hívogató

Mesével egybekötött táncos délelőtt óvodásoknak és felnőtteknek

Helyszín: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.10.20. 09:30

Táncba hívogató

Mesével egybekötött táncos délelőtt óvodásoknak és felnőtteknek

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.10.20. 09:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.10.19. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Hal négyesben” című előadás és közönségtalálkozó

Orfeusz Társulat mérges komédia két részben

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.10.19. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola tanulói számára

8:00-10:45 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Jókai Mór utca 62.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.19. 08:00 Workshop – a kóruséneklés népszerűsítése

Kiskoncert, bemutató-filmvetítés, közös éneklés

Helyszín: Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Cseri utca 35.

Szervező: Árpád-alapítvány az oktatásért

 

2021.10.18. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola tanulói számára

8:00-10:45 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Jókai Mór utca 62.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.16. 16:00 Hagyományőrző batyus bál

16:00 Dalkör műsora, filmvetítés, zene

17:00 Hagyományőrző Bál

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.10.16. 14:00 – 19:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.16. 08:30 – 13:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.10.15. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Felsőgallai Széchenyi István Általános Iskola tanulói számára

7:45-11:25 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Felsőgallai Széchenyi István Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Szent István út 47-53.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.14. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Felsőgallai Széchenyi István Általános Iskola tanulói számára

7:45-11:25 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Felsőgallai Széchenyi István Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Szent István út 47-53.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.13. 10:00 Népzenei flashmob

Díjátadóval egybekötött népi flashmob és táncos mulatság óvodás és iskolás gyermekek, valamint érdeklődő felnőttek részére

Népzenész, zenei moderátor: Laposa Julcsi

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon melletti tér –  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.10.13. 08:30 “Művészbejáró”

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Téma: Hangfürdő – Lois Viktor Munkácsy-díjas magyar szobrász, festőművész állandó kiállítása

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.10.13. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Pólya György Általános Iskola tanulói számára

8:00-10:40 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Pólya György Általános Iskola Esztergomi úti telephelye – 2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.12. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Pólya György Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:40 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Pólya György Általános Iskola Esztergomi úti telephelye – 2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.11. 15:00 “Művészbejáró” ELMARAD IDŐPONTVÁLTOZÁS MIATT (új időpont 2021.10.13)

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Téma: Hangfürdő – Lois Viktor Munkácsy-díjas magyar szobrász, festőművész állandó kiállítása

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.10.11. 11:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.10.11. 09:00 Szépítő szivárvány

Zenés, interaktív előadás

Helyszín: Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.10.11. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Pólya György Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:40 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Pólya György Általános Iskola Esztergomi úti telephelye – 2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.10. 14:00 – 19:30 Védd magad, védj meg másokat!

Általános szabályok az elsősegélynyújtásban; bevezetés a vírusok és baktériumok világába; gyakori fertőző betegségek bemutatása; betegségek felismerése és kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.10.10. Kék Tigrisek 2. Egészségnap

Az esemény fővédnöke: Bartucz László – Grundfos Tatabánya KC kapusa

09:05-11:00 Akadály-verseny (Csónakázó-tó)

09:05 – 13:55 Programok, előadások

( mozgás-sport/ egészséges életmód előadás, fitnesz zenére, vérnyomás- és vércukormérés; defibrillátor-használat bemutatása, egészségteszt, gyümölcs és gyümölcslé osztás, babgulyás, gyerekeknek kézműves foglalkozás, arcfestés, csillámtetkó)

Helyszín: Tatabánya – Jubileum Park

Szervező: Kék-Tigrisek Szurkolói Csoport Sportegyesület

 

2021.10.10. 08:30 – 13:30 Védd magad, védj meg másokat!

Általános szabályok az elsősegélynyújtásban; bevezetés a vírusok és baktériumok világába; gyakori fertőző betegségek bemutatása; betegségek felismerése és kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.10.09. 14:00 – 19:30 Védd magad, védj meg másokat!

Általános szabályok az elsősegélynyújtásban; bevezetés a vírusok és baktériumok világába; gyakori fertőző betegségek bemutatása; betegségek felismerése és kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.10.09. Kék Tigrisek 1. Egészségnap

Az esemény fővédnöke: Bartucz László – Grundfos Tatabánya KC kapusa

09:00 – 13:30 Felnőtt kispályás labdarúgó torna

13:30 – 17:15 Gyermek kispályás labdarúgó torna

13:00 – 17:30 Programok, előadások

( mozgás-sport/ egészséges életmód előadás, fitnesz zenére, vérnyomás- és vércukormérés; defibrillátor-használat bemutatása, egészségteszt, gyümölcs és gyümölcslé osztás, babgulyás, gyerekeknek kézműves foglalkozás, arcfestés, csillámtetkó)

17:30-18:00 Díjátadás, programzárás

Helyszín: Tatabánya – Jubileum Park

11:00 – 13:00 Közösségi szemétszedés (helyszín: 30 évesek parkja)

Szervező: Kék-Tigrisek Szurkolói Csoport Sportegyesület

 

2021.10.09. 10:00 Százszorszép Fesztivál

A Fogyatékossággal Élő Amatőr Előadók XV. Kulturális (minősítő) Fesztiválja

10:00 A fogyatékkal, különlegességgel élő táncosok, énekesek, versmondók, csoportok és szólisták előadásai

16:00 a Baltazár Színház “Fiúk és lányok” című előadás

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.10.09. 08:30 – 13:30 Védd magad, védj meg másokat!

Általános szabályok az elsősegélynyújtásban; bevezetés a vírusok és baktériumok világába; gyakori fertőző betegségek bemutatása; betegségek felismerése és kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.10.08. 14:00 – 19:30 Védd magad, védj meg másokat!

Általános szabályok az elsősegélynyújtásban; bevezetés a vírusok és baktériumok világába; gyakori fertőző betegségek bemutatása; betegségek felismerése és kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.10.08. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Szent Margit Gimnázium és általános iskola tanulói számára

9:30-11:45 között 2 foglalkozás – 2 csoport részére

Helyszín: Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Botond út 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.08. 08:30 – 13:30 Védd magad, védj meg másokat!

Általános szabályok az elsősegélynyújtásban; bevezetés a vírusok és baktériumok világába; gyakori fertőző betegségek bemutatása; betegségek felismerése és kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.10.07. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Pólya György Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:40 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Pólya György Általános Iskola Esztergomi úti telephelye – 2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.06. 10:30 Szelim-barlang titkai gyerek szemmel

Játékos, interaktív történet gyerekeknek

Helyszín: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.10.06. 09:30 Szelim-barlang titkai gyerek szemmel

Játékos, interaktív történet gyerekeknek

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.10.06. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Pólya György Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:40 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Pólya György Általános Iskola Esztergomi úti telephelye – 2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.10.05. 10:00 “Belépő” színház-pedagógiai workshop

Téma: mi mindenre “használható” a színház az oktatásban

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház – 2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.10.04-08. Láthatatlan kiállítás

naponta 9:00-15:45 csoportos interaktív tárlatvezetés iskolai csoportoknak

naponta 16:00-17:40 a tatabányai lakosság részére tárlatvezetés

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni A Vértes Agorája információs pultjánál lehet.

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.10.04. 17:00 Szakmai képzés az Orfeusz Társulat részére

Színpadi beszéd és mozgás fejlesztése a “Bor-csinálta doktor” című előadás próbáján keresztül II.

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon-  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.10.04. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Móra Ferenc Általános Iskola tanulói számára

8:00-10:40 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Pólya György Általános Iskola Esztergomi úti telephelye – 2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.30. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Hermann Ottó Általános Iskola tanulói számára

7:45-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hermann Ottó Általános Iskolája- 2800 Köztársaság utca 44.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.29. 15:00 “Művészbejáró”

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Varga Bencsik József – grafikus

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műterem látogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.09.29. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Hermann Ottó Általános Iskola tanulói számára

7:45-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hermann Ottó Általános Iskolája- 2800 Köztársaság utca 44.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.28. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Hermann Ottó Általános Iskola tanulói számára

8:40-11:20 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hermann Ottó Általános Iskolája- 2800 Köztársaság utca 44.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.27. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola tanulói számára

7:45-15:05 között 8 foglalkozás – 8 csoport részére

Helyszín:Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája – 2800 Tatabánya, Vadász utca 24.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.25. 14:00 – 19:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.09.25. 08:30 – 13:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.09.24. 14:00 – 19:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.09.24. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Tatabányai Árpád Gimnázium tanulói számára

10:25-13:10 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Tatabányai Árpád Gimnázium- 2800 Tatabánya, Fő tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.24. 08:30 – 13:30 Tudj többet, hogy jobban élhess’

Egészségügyi prevenció: szűrővizsgálatok fontossága, időzítése; önvizsgálat; egészségkárosodással járó helyzetek kezelése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Farkas Ágnes egyéni vállalkozó

 

2021.09.23. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Hal négyesben” című előadás és közönségtalálkozó

Orfeusz Társulat mérges komédia két részben

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.09.23. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Tatabányai Árpád Gimnázium tanulói számára

7:40-10:15 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Tatabányai Árpád Gimnázium- 2800 Tatabánya, Fő tér 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.22. 17:00 Szlovák Ház – Falusi esték 

Németh Imre “Történetek Bánhida újratelepítéséről” című előadása

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.09.22. 15:00 “Művészbejáró”

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Varkoly László – festő, szobrász

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.09.22. 17:00 Kreatívmédia-szolgáltató és Tehetségfejlesztő Műhely (online)

Online média modul-indító

Elérhetőség: az online elérhetőségről a szervező tud bővebb információt szolgáltatni

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.09.22. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola tanulói számára

7:45-14:15 között 6 foglalkozás – 6 csoport részére

Helyszín:Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája – 2800 Tatabánya, Vadász utca 24.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.21. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola tanulói számára

8:55-11:35 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kertvárosi Általános Iskola Verebély László utcai telephelye (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola)- 2800 Tatabánya, Verebély László utca 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.20. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola tanulói számára

8:55-11:35között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín: Kertvárosi Általános Iskola Verebély László utcai telephelye (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola)- 2800 Tatabánya, Verebély László utca 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.19. 14:00 – 19:30 Védd magad, védj meg másokat!

Figyelemfelhívás a láthatatlan, rejtett veszélyforrásokra; vírusok és baktériumok elleni védekezési lehetőségek, veszélyforrások csökkentése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.09.19. 09:00 Szakmai képzés az Orfeusz Társulat részére

Színpadi beszéd és mozgás fejlesztése a “Bor-csinálta doktor” című előadás próbáján keresztül I.

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon-  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.09.19. 08:30 – 13:30 Védd magad, védj meg másokat!

Figyelemfelhívás a láthatatlan, rejtett veszélyforrásokra; vírusok és baktériumok elleni védekezési lehetőségek, veszélyforrások csökkentése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.09.17. 18:00 Bányász Színpad nyomában – “Hal négyesben” című előadás és közönségtalálkozó

Orfeusz Társulat mérges komédia két részben

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon-  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.09.17. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola tanulói számára

7:45-10:25 között 3 foglalkozás – 3 csoport részére

Helyszín:Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája – 2800 Tatabánya, Vadász utca 24.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.16. 09:00  Turul Emlékmű és környékének bebarangolása

Turul emlékmű – Szelim barlang – Ranzinger Vince kilátó megtekintése, valamint a Vértes természeti kincseinek felfedezése

Indulás: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.09.16. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a József Attila Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:30 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Óvárosi Általános Iskola Béke utcai telephelye (József Attila Általános Iskola)- 2800 Tatabánya, Béke út 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.15. 15:00 “Művészbejáró”

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szendőfi Pál – festő, grafikus

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.09.15. 09:00  Turul Emlékmű és környékének bebarangolása

Turul emlékmű – Szelim barlang – Ranzinger Vince kilátó megtekintése, valamint a Vértes természeti kincseinek felfedezése

Indulás: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.09.15. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a József Attila Általános Iskola tanulói számára

8:00-11:40 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Óvárosi Általános Iskola Béke utcai telephelye (József Attila Általános Iskola)- 2800 Tatabánya, Béke út 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.13. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás

A bánhidai szlovák hagyományőrzés érdekében kézműves foglalkozások (varrás, hímzés, főzés, dekoráció készítése)

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.09.12. 14:00 – 19:30 Védd magad, védj meg másokat!

Figyelemfelhívás a láthatatlan, rejtett veszélyforrásokra; vírusok és baktériumok elleni védekezési lehetőségek, veszélyforrások csökkentése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.09.12. 08:30 – 13:30 Védd magad, védj meg másokat!

Figyelemfelhívás a láthatatlan, rejtett veszélyforrásokra; vírusok és baktériumok elleni védekezési lehetőségek, veszélyforrások csökkentése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.09.11 16:00 Szüreti rendezvény és bál

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.09.11. 14:00 – 19:30 Védd magad, védj meg másokat!

Figyelemfelhívás a láthatatlan, rejtett veszélyforrásokra; vírusok és baktériumok elleni védekezési lehetőségek, veszélyforrások csökkentése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.09.11. 08:30 – 13:30 Védd magad, védj meg másokat!

Figyelemfelhívás a láthatatlan, rejtett veszélyforrásokra; vírusok és baktériumok elleni védekezési lehetőségek, veszélyforrások csökkentése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Hibbey Csaba egyéni vállalkozó

 

2021.09.10. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Szent Margit Gimnázium és általános iskola tanulói számára

9:00-12:45 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Botond út 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.09. 13:00 Workshop – a kóruséneklés népszerűsítése

Kiskoncert, bemutató-filmvetítés, közös éneklés

Helyszín: Árpád Gimnázium – 2800 Tatabánya,Fő tér 1.

Szervező: Árpád-alapítvány az oktatásért

 

2021.09.09. 11:40 Workshop – a kóruséneklés népszerűsítése

Kiskoncert, bemutató-filmvetítés, közös éneklés

Helyszín: Bárdos László Gimnázium – 2800 Tatabánya, Gál István ltp. 701

Szervező: Árpád-alapítvány az oktatásért

 

2021.09.09. 08:00 Workshop – a kóruséneklés népszerűsítése

Kiskoncert, bemutató-filmvetítés, közös éneklés

Helyszín: Árpád Gimnázium – 2800 Tatabánya,Fő tér 1.

Szervező: Árpád-alapítvány az oktatásért

 

2021.09.08. 09:00 Agora Fórum – Kerekasztal – workshop I. alkalom

Tatabánya közművelődési, közösségi és kulturális intézményeinek közös fóruma, melynek célja az új – városi szintű, összehangolt – közművelődési-közösségi, kultúra közvetítő irányok megfogalmazása

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.09.07. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Szent Margit Gimnázium és általános iskola tanulói számára

10:45 – 11:30 között 1 foglalkozás – 1 csoport részére

Helyszín: Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Cseri út 35.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.09.06. Hangszert neked

Könnyűzenei foglalkozások a Szent Margit Gimnázium és általános iskola tanulói számára

7:40-11:45 között 4 foglalkozás – 4 csoport részére

Helyszín: Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola – 2800 Tatabánya, Botond út 1.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.08.27. 17:00 Szakmai képzés az Orfeusz Társulat részére

Színpadi jelenléttel kapcsolatos személyiségfejlesztés, imporvizációs és próbatechnikák elsajátítása II.

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon-  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.08.26. 17:00 Szakmai képzés az Orfeusz Társulat részére

Színpadi jelenléttel kapcsolatos személyiségfejlesztés, imporvizációs és próbatechnikák elsajátítása I.

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon-  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.08.25. 16:00 “Művészbejáró” – ELMARAD

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szendőfi Pál – festő, grafikus

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.08.23. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Záró esemény és prezentációk

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.08.23 16:00 “Visszaemlékezés az elmúlt 50 évre”

A Puskin Művelődési Ház 50. évfordulója alkalmából rendezett műsor, bállal egybekötve

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.08.23 15:00 Falusi esték 

Kézműves Kör kiállításának megnyitója

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.08.20. 19:30 Bach és Bacchus – zene és bor a magyar nemzeti hagyományban

Bach: Rákász Gergő (orgonaművész)

Bacchus: Takács Zoltán (sommelier) és Horváth Csaba (séf)

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.08.16. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Marketing

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.08.15. 12. Síkvölgyi Lovasnapok

10:00 – 18:45 Lovas programok: 

lovas olimpia, fogatos baráti találkozó és ügyességi verseny, íjász bemutató, Brázik Törzs lovasíjász bemutató, szabadon idomító bemutató, dámalovas és huszár produkció, karüsszel bemutató, Csékberészni csikósok és a pusztaötös bemutatója, kézműves foglalkozások, fajátszótér, ólomöntés, íjászat, lovaglás, lovaskocsikázás

Helyszín: Síkvölgyi Lovarda-  2800 Tatabánya, Síkvölgypuszta 0912/14 hrsz.

Szervező: Eszterházy Lovasklub Egyesület

 

2021.08.14. 12. Síkvölgyi Lovasnapok

09:00 – 17:00 Regionális Díjugrató Verseny

Helyszín: Síkvölgyi Lovarda-  2800 Tatabánya, Síkvölgypuszta 0912/14 hrsz.

Szervező: Eszterházy Lovasklub Egyesület

 

2021.08.11 16:00 “Művészbejáró” – ELMARAD

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szunyogh László – szobrász

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.08.09. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Tesztelés

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.08.08. 14:00 – 19:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.08.08. 8:00 – 13:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.08.07. 14:00 – 19:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.08.07. 8:00 – 13:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.08.06. 19:00 Komparatív borkultúra és bortanfolyam

Téma: Törődés a borral

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.07.30. 19:00 Zenés 20. század – kultúrtörténeti előadás

Téma: Love letters – Szerelmes levelek

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.07.28. 16:00 “Művészbejáró” – ELMARAD

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Varkoly László – festő, szobrász

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.07.24 17:00 Nagyszabású Újvárosi Juniális

Vidám hangulat, gyermekparadicsom, lovagoltatás, bohóc, jósnő

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.07.23. 19:00 Komparatív borkultúra és bortanfolyam

Téma: Kóstolástechnika

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.07.19. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Adózás

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.07.16. 19:00 Zenés 20. század – kultúrtörténeti előadás

Téma: Nők a zongoránál

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.07.14. 16:00 “Művészbejáró” – ELMARAD

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Szamódy Zsolt Olaf – Balogh Rudolf-díjas fotóművész

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.07.14. 10:00 Sajtótájékoztató

MÚLT-APP – virtuális városnéző séták Tatabánya múltjában c. projektről

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.07.12. 19:30 Pub Quiz

Angolszász kultúrákban ismert közösségi aktivitás

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.07.12. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Könyvelés, adózás

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.07.11. 14:00 – 19:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.07.11. 8:00 – 13:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.07.10. 14:00 – 19:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.07.10. 8:00 – 13:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

 

2021.07.05. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Elemzések

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.07.04. 14:00 – 19:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.07.04. 8:00 – 13:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

 

2021.07.03. 14:00 – 19:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.07.03. 8:00 – 13:30 Támogasd magad, hogy segíthess másokon!

Egészségmegőrző előadások, szűrővizsgálatok, baleset esetén mit tudunk tenni

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Ilku Gábor egyéni vállalkozó

 

2021.07.02. 19:30 Bach és Bacchus – zene és bor a magyar nemzeti hagyományban

Bach: Rákász Gergő (orgonaművész)

Bacchus: Takács Zoltán (sommelier) és Horváth Csaba (séf)

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.07.02. 19:00 Zenés 20. század – kultúrtörténeti előadás

Téma: La vie est belle – Az élet szép

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.06.28. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Pénzügyi tervezés

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.06.27. 14:00 Tudatos Zenész Képző

Dalszövegírás

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.06.23. 16:00 “Művészbejáró” – ELMARAD IDŐPONTVÁLTOZÁS MIATT (új időpont 2021.09.29.)

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Téma: Hangfürdő – Lois Viktor Munkácsy-díjas magyar szobrász, festőművész állandó kiállítása

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.06.21. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Tervezés

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.06.19. 19:00 Utazás a swing és a jazz körül

A tatabányai Black Diamond Big-Band koncertje

Helyszín: A Vértes Agorája-  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2021.06.18. 19:00 Zenés 20. század – kultúrtörténeti előadás

Téma: There’s no place like home – Mindenütt jó, de legjobb otthon

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.06.16-17. Helytörténeti kirándulás

Muta hegy – Vadorzó emlékmű – Vitányvár

Helyszín: indulás a Lila Óvodától 9:30-kor –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.15. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás

Téma: az ifjúság mindennapi kiszolgáltatottságának, küzdelmeinek feldolgozása a “Istentelen ifjúság” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház – 2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.06.14-15. Helytörténeti kirándulás

Muta hegy – Vadorzó emlékmű – Vitányvár

Helyszín: indulás a Kertvárosi Óvodától 9:30-kor –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.14. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Ötletek, konkurencia elemzés

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.06.14. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a színháztörténet, drámatörténet feldolgozása a “Vonat elé leguggolni” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: online – Jászai Mari Színház, Népház oldalán található linken keresztül

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.06.13. 14:00 #Eureka– Megtaláltam | Családi detektívjáték

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.13. 14:00 Tudatos Zenész Képző

Zeneszerzés alapok

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.06.13. 10:00 Családi nap a Puskinban

Néptánc csoportok, nemzetiségi műsor, utcabál, táncmulatság

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzata

 

2021.06.12. 19:00 Tánczkoncert – A magyar nemzeti hagyományok ápolása

Zenés, táncos rendezvény

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Alapítvány Tatabánya Tánckultúrájáért

 

2021.06.12. 11:00 #ArtsEverywhere– Művészetek mindenhol | Lyukkamera nap Dallos Istvánnal

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.12. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a színháztörténet, drámatörténet feldolgozása a “Vonat elé leguggolni” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: online – Jászai Mari Színház, Népház oldalán található linken keresztül

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.06.11. 18:00 #ChildrensEyes– Gyerekszemmel | Éjszaka a múzeumban

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.11. 09:00-12:00 Nyárköszöntő Népi Játszótér

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.10. 17:00 #CaptionThis– Képaláírás | Pál Gabriella előadása

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.10. 09:00-12:00 Nyárköszöntő Népi Játszótér

Helyszín: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.10. 11:00  Laposa Julcsi –  Junior Príma Díjas népzenész

Tavaszi, nyári népszokások és kapcsolódó gyermekdalok felelevenítése gyermekkoncerttel egybekötve

Helyszín: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.10. 09:00  Laposa Julcsi –  Junior Príma Díjas népzenész

Tavaszi, nyári népszokások és kapcsolódó gyermekdalok felelevenítése gyermekkoncerttel egybekötve

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.10. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a színháztörténet, drámatörténet feldolgozásának előkészítése a “Vonat elé leguggolni” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Szent Margit Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Botond vezér utca 1.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.06.09. 17:00 #BehindTheScenes– Kulisszák mögött | Kisné Cseh Julianna előadása

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.09. 16:00 “Művészbejáró” – ELMARAD IDŐPONTVÁLTOZÁS MIATT (új időpont 2021.09.15)

Rendhagyó művészettörténeti óra műterem látogatással egybekötve

Meghívott művész: Varga Bencsik József – grafikus

Helyszín: A Vértes Agorája –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. – majd közösen különbusszal műteremlátogatás

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.06.09. 10:30 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Lackfi János József Attila-díjas író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.06.09. 09:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Lackfi János József Attila-díjas író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.06.08. 18:00 Szlovák Ház – Falusi esték 

Jóna Imre előadása: A bánhidai hagyományos falusi közösség felbomlása a XX. században

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.06.08. 17:00 #WordsForTheFuture – Slam poetry tárlatvezetés | Megyesi-Taizs-Turbuk

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.08. 10:00 Szemléletformáló Találkozások

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: József Attila Megyei és Városi Könyvtár –  2800 Tatabánya, Fő tér 2.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.06.07. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Milyen ötletből lehet sikeres vállalkozást építeni?

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.06.07. 17:00 #OnceUponATime – Esztergályos Patrik rendhagyó tárlatvezetése

Museum Week – egy hét a múzeumban különleges programokkal

A részvétel regisztrációhoz kötött (tatabanyaimuzeum@gmail.com)!

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.07. 11:00  Hétmérföldes Csizma című előadás

Öko-mese

Helyszín: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.07. 09:00  Hétmérföldes Csizma című előadás

Öko-mese

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2021.06.04. 18:00 Utazás a swing és a jazz körül

A tatabányai Black Diamond Big-Band koncertje

Helyszín: Puskin Művelődési Ház-  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2021.06.04. 17:00 Metamorfózis előadás – S a mi unokáink mit fognak látni?

“Környezetünk védelme a fejlődés útjában?” – Mi tehetünk helyben a környezetünk megóvása érdekében;  A virtuális valóság szemléltető ereje

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.06.04. 09:00 Egymásra hangolva

a Móra Ferenc Általános Iskolában megvalósított érzékenyítő programok tapasztalatainak összegzése

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.06.03. 19:30 Pub Quiz

Angolszász kultúrákban ismert közösségi aktivitás

Előzetesen asztalfoglalás szükséges: +36 30 320 9321

Helyszín: Agora Étterem –  2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Arts Bar Kft.

 

2021.06.03. 17:00 Könyvátadó ünnepség

Jóna Imre: Tatabánya város elődközségeinek – Alsógalla, Bánhida, Felsőgalla, Tatabánya – életéből, képviselőtestületi munkájáról a várossá egyesülés előtt (1944-1947-ig)

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabánya Német Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.06.03. 10:45 Utazás a swing és a jazz körül

A tatabányai Black Diamond Big-Band koncertje

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon-  2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2021.06.03. 10:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: József Attila Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Béke út 1.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.06.03. 09:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: József Attila Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Béke út 1.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.06.03. 08:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: József Attila Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Béke út 1.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.06.01. 18:00 Utazás a swing és a jazz körül

A tatabányai Black Diamond Big-Band koncertje

Helyszín: József Attila Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Táncsics Mihály utca 61.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2021.05.31. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Ki a jó vállalkozó?

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.05.31. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás – ELMARAD!

A bánhidai szlovák hagyományőrzés érdekében kézműves foglalkozások (varrás, hímzés, főzés, dekoráció készítése)

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2021.05.31. 10:30 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Lackfi János József Attila-díjas író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.31. 09:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Lackfi János József Attila-díjas író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.30. 14:00 Tudatos Zenész Képző

Zenei menedzsment – Önmenedzselés

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.05.29. 09:00 Skanzen Napi Ribillió

Bányajáték a Skanzenben

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen –  2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.05.28. 17:00 Metamorfózis előadás – S a mi unokáink mit fognak látni?

Hová tűnik a természet? – Tatabánya térsége az ökológiai válságban

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.05.28. 16:00 Hagyományőrző Pünkösdi Bál

Asztalfoglalás: +36 34 311 791

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.05.28. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Jász Attila József Attila-díjas költő, esszéista

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.27. 16:30 Kék Madár – Pedagógus workshop (online)

Személyes beszámolók, visszacsatolások

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.27 10:45 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Sopotnik Zoltán József Attila-díjas költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.23. 14:00 Tudatos Zenész Képző – ELMARAD

Arculattervezés, grafikai alapok

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.05.21. 17:00 Metamorfózis előadás – S a mi unokáink mit fognak látni?

“Szénkorszak” – a természet meghódítása; Bányamérnök: Bányabezárás – tájrendezés ma

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.05.21. 11:30 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Dániel András író, grafikus

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.21. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Dániel András író, grafikus

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.20. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop (online) – ELMARAD (pótlás: 2021.05.27.)

Személyes beszámolók, visszacsatolások

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.19. 16:30 Kék Madár – Szülőklub (online)

Személyes beszámolók

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.18. 10:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Dózsakert út 17.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.18. 09:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Dózsakert út 17.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.17. V. Tatabányai KI-MIT-TUD c. pályázat megnyitása

Témakörök: Versírás; novellaírás

Nevezők köre: 55 év feletti, tatabányai lakosok

Pályaművek benyújtásának helye: elektronikus formában a palyazat.kpvdsz@gmail.com e-mail címre

Pályaművek benyújtásának határideje: 2021.06.17.

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.05.17. 17:00 Vállalkozó Mastermind Klub

Mi a különbség a munkavállaló és a vállalkozó között

Helyszín: Logiscool iroda –  2800 Tatabánya, Réti út 156.

Szervező: Innovativy Kft.

 

2021.05.16. 14:00 Tudatos Zenész Képző

Hangtechnikai alapok

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.05.14. 17:00 Metamorfózis előadás

S a mi unokáink mit fognak látni? – Ember és természet szimbiózisa, az első hulladékgazdálkodóktól az urbanizációig

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen – 2800 Tatabánya, Vágóhíd utca

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.05.14. 11:30 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Krusovszky Dénes író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.14. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Krusovszky Dénes író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.05.13. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop (online)

Esettanulmányok

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.12. 16:30 Kék Madár – Szülőklub (online)

Felkészülés a felnőttkorra

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.09. 14:00 Tudatos Zenész Képző

Menedzsment alapok – Arculattervezés, grafikai alapok

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69.

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.05.06. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop (online)

Életviteli készségek

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.05.05. 16:30 Kék Madár – Szülőklub (online)

Testvérkapcsolatok

Elérhetőség: Facebook – Kék Madár Szülőklub Tatabánya

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.04.24. 18:00 Borkuckó (online)

A móri Brigád Pince borainak bemutatása – Töppedt Móri Ezerjó

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház facebook oldalán keresztül lehet csatlakozni

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.04.17. 18:00 Borkuckó (online)

A móri Brigád Pince borainak bemutatása – Chardonnay

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház facebook oldalán keresztül lehet csatlakozni

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.04.13. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.04.11-30. Kék Madár kiállítás

Pillanatok az autista gyermekeket nevelő családok életéből

Helyszín: 2800 Tatabánya, Árpád tér

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.04.11 14:00 Tudatos Zenész Képző (online)

Menedzsment alapok – tudatos megjelenés, marketing építés

Helyszín: az online elérhetőségről a szervező tud bővebb információt szolgáltatni

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.04.10 18:00 Borkuckó (online)

A móri Brigád Pince borainak bemutatása – Spíler

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház facebook oldalán keresztül lehet csatlakozni

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.04.08. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.04.03. 18:00 Borkuckó (online)

A móri Brigád Pince borainak bemutatása – Vén kecske ezerjó

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház facebook oldalán keresztül lehet csatlakozni

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.04.01. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.30. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.28. 14:00 Tudatos Zenész Képző – VÁLTOZÁS!

Zenei marketing alapok

Helyszín: mÉrtékadó Nők Társasága, Közösségi és oktató terem –  2800 Tatabánya, Béla király krt. 69. HELYETT online formában (https://us02web.zoom.us/j/89019122478)

Szervező: PERON Music Alapítvány

 

2021.03.27. 18:00 Borkuckó (online)

A móri Brigád Pince borainak bemutatása – Rajnai Rizling

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház facebook oldalán keresztül lehet csatlakozni

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.03.25. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.23. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.22.  Fotópályázat díjátadó

A “Újváros kincsei” című fotópályázat eredményhirdetése

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.03.22.  IV. Tatabányai Szenior KI-MIT-TUD díjátadó

Eredményhirdetés 3 kategóriában

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.03.20. 18:00 Borkuckó (online)

A móri Brigád Pince borainak bemutatása – Volt egyszer egy királyleányka

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház facebook oldalán keresztül lehet csatlakozni

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.03.18. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.16. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.11. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.09. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.04. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.03.02. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.02.25. 09:00 Érted szóló szavak – ELMARAD!

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.02.23. 09:00 Érted szóló szavak – ELMARAD!

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.02.22.  “Kós Károly kincsei” díjátadó

Kreatív kézműves pályázat eredményhirdetése

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly u. 17/a

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2021.02.18. 09:00 Érted szóló szavak – ELMARADT

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.02.16. 09:00 Érted szóló szavak – ELMARAD!

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.02.09. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.02.04. 18:00 – A hulladék metamorfózisa című kiállítás online megnyitója

A megnyitó megtekinthető: facebook.com/tatabanyaimuzeum

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2021.02.04. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a csoporton belüli erőszak témakörének feldolgozása a “Játszótér” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Sárberki Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Sárberki ltp. 503.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.02.03. 11:30 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a közöny, a halál és az emberség fogalomkörének feldolgozása a “Tengerpart” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Árpád Gimnázium –  2800 Tatabánya, Fő tér 1.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.02.03. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a közöny, a halál és az emberség fogalomkörének feldolgozása a “Tengerpart” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Szent Margit Általános Iskola és Gimnázium –  2800 Tatabánya, Botond vezér utca 1.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.02.02. 09:00 “Belépő” színház-pedagógiai foglalkozás (online)

Téma: a csoporton belüli erőszak témakörének feldolgozása a “Játszótér” című színházi előadáson keresztül

Helyszín: Füzes Utcai Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Füzes utca 38.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2021.02.02. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.01.29. 11:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Lackfi János József Attila-díjas író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.01.29. 09:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Lackfi János József Attila-díjas író, költő

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2021.01.26. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.01.19. 09:00 Érted szóló szavak

Sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozat alsó-tagozatos autisták számára

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2021.01.18. 16:00 Érted szóló szavak

Szülői tájékoztató az autisták számára tervezett sikeres kommunikációt megalapozó foglalkozás-sorozatról

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.12.11. 11:30 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Dániel András író, grafikus

Helyszín: Széchenyi István Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Szent István út 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.12.11. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Dániel András író, grafikus

Helyszín: Széchenyi István Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Szent István út 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.12.08. 13:00  Szent Borbála napi hagyományok – ELMARAD!

Helytörténeti előadás

Helyszín: Lila Óvoda –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.12.07. 13:00  Szent Borbála napi hagyományok – ELMARAD!

Helytörténeti előadás

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.11.24. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.11.20. 11:30 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Krusovszky Dénes író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.11.20. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Krusovszky Dénes író, költő

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.11.20. 10:00  Manny kalandjai – ELMARAD!

Földtörténeti előadás – a múlt élőlényei, kontinensek kialakulása, az éghajlatváltozás következményei

Helyszín: Kertvárosi Óvoda Lila Óvoda Telephely –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.11.19. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.11.19. 10:00  Manny kalandjai – ELMARAD!

Földtörténeti előadás – a múlt élőlényei, kontinensek kialakulása, az éghajlatváltozás következményei

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.11.17. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.11.13. 17:00 -Metamorfózis kiállítás megnyitó – ELMARAD!

S a mi unokáink mit fognak látni? – “A hulladék metamorfózisa”

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2020.11.13. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Jász Attila József Attila-díjas költő, esszéista

Helyszín: Széchenyi István Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Szent István út 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.11.12. 14:30 Egymásra hangolva – ELMARAD!

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.11.10. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.11.09. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás – ELMARAD!

A bánhidai szlovák hagyományőrzés érdekében kézműves foglalkozások (varrás, hímzés, főzés, dekoráció készítése) a Jókai Mór Általános Iskola tanulói részére

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2020.11.06. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok” – ELMARAD!

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Sopotnik Zoltán József Attila-díjas költő

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.11.05. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.11.04. 09:30  Barlangok, gejzírek, élet a víz alatt

3D Mozi

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.11.03. 09:30  Barlangok, gejzírek, élet a víz alatt

3D Mozi

Helyszín: Kertvárosi Óvoda Lila Óvoda Telephely –  2800 Tatabánya, Verebély László utca 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.10.30. 15 órától Hagyományőrző szüreti felvonulás és vigadalom

Megnyitó, szüreti felvonulás, táncbemutató

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2020.10.22. 08:30-12:00 Planetárium

A résztvevők bepillantást nyerhetnek naprendszerünk születésébe, megismerhetik a bolygókat, a csillagképeket, a Nap és a Föld mozgását.

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony u. 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.10.21. 08:30-12:00 Planetárium

A résztvevők bepillantást nyerhetnek naprendszerünk születésébe, megismerhetik a bolygókat, a csillagképeket, a Nap és a Föld mozgását.

Helyszín: Kertvárosi Óvoda –  2800 Tatabánya, Bakony u. 1/a.

Szervező: Tatabányai Kertvárosi Óvoda

 

2020.10.21. 08:50 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.21. 08:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.20. 14:30 Egymásra hangolva – ELMARAD!

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.20. 08:50 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Sárberki Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.20. 08:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Sárberki Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.19. 12:40 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Sárberki Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Sárberki lakótelep 503.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.19. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Krulik Zoltán zenész, író

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.10.19. 08:50 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.19. 08:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.15. 14:30 Egymásra hangolva – ELMARAD!

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.13. 14:30 Egymásra hangolva – ELMARAD!

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.11. 18:00 A Dzsungel könyve

Dallam Junior Musical Társulat előadása

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya Szent Borbála tér 1.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2020.10.10. 18:00 A Dzsungel könyve

Dallam Junior Musical Társulat előadása

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya Szent Borbála tér 1.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2020.10.09. 09:50 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.09. 08:50 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.09. 08:00 Egymásra hangolva

Érzékenyítő óra

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.08. 14:30 Egymásra hangolva – ELMARAD!

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.06. 14:30 Egymásra hangolva  – ELMARAD!

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.03. Kék Tigrisek 1. Egészségnap – ELMARAD

09:00 – 11:30 Közösségi szemétszedés

11:30 – 17:00 Programok, előadások

(sportversenyek, ügyességi feladatok, mozgás-sport/ egészséges életmód előadás, fitness zenére, vérnyomás- és vércukormérés; defibrillátor-használat bemutatása, egészségteszt, gyümölcs és gyümölcslé osztás, babgulyás, gyerekeknek fajátékok, arcfestés, csillámtetkó)

Helyszín: Tatabánya – Jubileum Park

Szervező: Kék-Tigrisek Szurkolói Csoport

 

2020.10.01. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.10.01. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Bosnyák Viktória író

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.09.29. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.09.27. 19:00  “A VÁROS EMLÉKEZETE” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.27. 16:00  “AZ ÖRÖKSÉG” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.27. 10:00 SZALÓKI ÁGI – gyerekkoncert

MOST FESZT 2020 – ITT ÉS MOST klubprogramok

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.26. 20:00 TOMPOS KÁTYA TRIÓ: Holdjárat

MOST FESZT 2020 – ITT ÉS MOST klubprogramok

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.26. 18:00  “JEANNE D’ARC A TŰZBEN” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.26. 15:00  “RUBENS ÉS A NEMEUKLIDESZI ASSZONYOK ” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.25. 18:00  “CALL GIRL” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.25. 18:00  “AZ UTOLSÓ TŰZIJÁTÉK” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.25. 10:00  “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Rutkai Bori zenész, költő és a Rutkai Bori Banda

Helyszín: Széchenyi István Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Szent István utca 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.09.24. 20:00  “23 PERC” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.24. 18:00 “PALI – MALÉTER PÁLNÉ ÉLETMONOLÓGJA” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.24. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.09.23. 19:30 “FEHÉR NYUSZI, VÖRÖS NYUSZI” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.23. 17:00 “ÁSÓKAPA” című előadás

MOST FESZT 2020

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.22-től  KIÁLLÍTÁS – ORSZÁGOMAT EGY LÓ(ERŐ)ÉRT – SZÍNÉSZEK ÉS JÁRMŰVEIK

MOST FESZT 2020 – ITT ÉS MOST klubprogramok

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.22. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.09.22.  10:00  S.Ö.R. (Shakespeare Összes Rövidítve)

MOST FESZT 2020 – ITT ÉS MOST klubprogramok

Helyszín: Jászai Mari Színház, Népház –  2800 Tatabánya, Népház utca 5.

Szervező: Jászai Mari Színház, Népház

 

2020.09.17. 14:30 Egymásra hangolva

Érzékenyítő, ismeretterjesztő előadás

Helyszín: Móra Ferenc Általános Iskola –  2800 Tatabánya, Esztergomi út 6.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.09.17. 12:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók, költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Simon Márton költő

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.09.17. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók, Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Simon Márton költő

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2020.08.29. 19:00 Tánczkoncert – A magyar nemzeti hagyományok ápolása

Zenés, táncos rendezvény

Helyszín: Alsógallai Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Táncsics Mihály út 61.

Szervező: Alapítvány Tatabánya Tánckultúrájáért

 

2020.08.22. 13:00 Dadabánya Underground Művészeti Fesztivál

Zenés, irodalmi, képzőművészeti fesztivál

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen – 2800 Tatabánya, Vágóhíd utca 1.

Szervező: A Vértes Agorája

 

2020.08.21. 17:00 az Emlékező Bánhida c. dokumentumfilm bemutató vetítésére

Filmvetítés

(Előzetes bejelentkezés szükséges)

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2020.08.17-20. Zenei felkészítő tábor diákoknak

Felkészítő program zenei workshopokban való részvételre tatabányai diákoknak

Helyszín: Tarjáni ifjúsági tábor

Szervező: Árpád-alapítvány az oktatásért

 

2020.08.08. 14:00-19:30 Skanzen Napi Ribillió

Bányajáték a Skanzenben

Bányász vetélkedő, Bányamanóképző, kreatív fotózás, koncertek

Helyszín: Bányászati és ipari skanzen – 2800 Tatabánya, Vágóhíd u.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2020.07.09. 10:00 Sajtótájékoztató

A Tatabányai Múzeum Európai Uniós pályázatainak bemutatása

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2020.06.10. 16:30 Kék Madár – Szülőklub – ELMARAD (pótlás: 2021.05.19.)

Személyes beszámolók, visszacsatolás

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.05.14. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop – ELMARAD (pótlás: 2021.05.20.)

Személyes beszámolók, visszacsatolások

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.05.13. 16:30 Kék Madár – Szülőklub – ELMARAD (pótlás: 2021.05.12.)

Felkészülés a felnőttkorra

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.04.16. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop – ELMARAD (pótlás: 2021.05.13.)

Esettanulmányok

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.04.08. 16:30 Kék Madár – Szülőklub – ELMARAD (pótlás: 2021.05.05.)

Testvérkapcsolatok

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.03.23- 10:00 – Sajtótájékoztató – Elmaradt

A Tatabányai Múzeum Európai Uniós pályázatainak bemutatása

Helyszín: Tatabányai Múzeum – 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1.

Szervező: Tatabányai Múzeum

 

2020.03.19. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop – ELMARAD (pótlás: 2021.05.06.)

Életviteli készségek

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.03.16. 14:30 – XX. század hírnökei, tanúi, bölcsei a XXI. században III.

Az életkorból adódó problémák, témavezető: Lászlóné Szabó Hajnalka klinikai szakszpichológus

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a., 2-es terem

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2020.03.11. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Életviteli, önkiszolgálási készségek

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.02.28. 16:00 – Hagyományőrző téltemető farsangi bál

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a., nagyterem

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2020.02.28. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop

Szülővel való kommunikáció

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.02.26. 17:00 Szlovák Ház – Falusi esték

Jóna Imre – Vallási- felekezeti viszonyok története Tatabánya elődtelepülésein című előadása

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2020.02.24. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás

Bánhidai konyha receptjének bemutatása a gyakorlatban kóstolóval egybekötve a Jókai Mór Általános iskolás gyerekek részére

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2020.02.20. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop – IDŐPONTVÁLTOZÁS (2020.02.28)

Szülővel való kommunikáció

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.02.17. 14:30 – XX. század hírnökei, tanúi, bölcsei a XXI. században II.

A társadalmi, gazdasági, tudományos, technikai változások és hatásaik, témavezető: Lászlóné Szabó Hajnalka klinikai szakszpichológus

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a., 2-es terem

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2020.02.12. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Étkezési és alvásproblémák

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.01.31. 17:00 Szlovák Ház – Falusi esték 

Bánhidai konyha receptjének bemutatása a gyakorlatban kóstolóval egybekötve

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2020.01.16. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop

Viselkedésproblémás helyzetek

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2020.01.08. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Játék és szabadidő hasznos eltöltése

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.12.13. 18:00 Légy jó mindhalálig c. zenés színházi előadás

Dallam Junior Musical Társulat előadása

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya Szent Borbála tér 1.

Szervező: Dallam Alapfokú Művészeti Iskola

 

2019.12.13 10:00 “… tőlem függnek a dolgok” – Elmarad

Kortárs írók, Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Simon Márton költő

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.12.13. 09:30 Légy jó mindhalálig c. zenés színházi előadás

Dallam Junior Musical Társulat előadása

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya Szent Borbála tér 1.

Szervező: Dallam Alapfokú Művészeti Iskola

 

2019.12.12. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop

Szociális interakciók, társas kapcsolatok

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.12.11. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Viselkedésproblémás helyzetek

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.11.27. 17:00 Szlovák Ház – Falusi esték 

Kis Vendel történész – 1848-as események Bánhidán c. előadása

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2019.11.21. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop

Kommunikáció

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.11.13. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Szociális interakciók

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.11.11. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás

A bánhidai szlovák hagyományőrzés érdekében kézműves foglalkozások (karácsonyi díszkészítés) a Jókai Mór Általános Iskola tanulói részére

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2019.11.08. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók, Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: N. Tóth Anikó író

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon – 2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.10.25. 17:00 Szlovák Ház – Falusi esték 

Jóna Imre – Rabtáborok Tatabányán 1952-1956 c. előadása

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2019.10.21-11.15. Légy jó mindhalálig c. képző és irodalmi pályázat

Általános iskolások körében: maximum 3 oldalas fogalmazás készítése”Nyilas Misi igazsága” címmel

Középiskolások körében: esszé  készítése“Nyilas Misi igazsága” címmel

Pályaművek benyújtásának helye: József Attila Általános Iskola – 2800 Tatabánya Béke út 1.

Pályaművek benyújtásának határideje: 2019. november 15.

Szervező: Dallam Alapfokú Művészeti Iskola

 

2019.10.21. 13:00 Szlovák Ház – Kézműves foglalkozás

A bánhidai szlovák hagyományőrzés érdekében kézműves foglalkozások (varrás, hímzés, főzés) a Jókai Mór Általános Iskola tanulói részére

Helyszín: Szlovák Ház – 2800 Tatabánya, Gellért tér 1.

Szervező: Tatabánya-Bánhidai Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat

 

2019.10.17. 13:00 Kék Madár – Pedagógus workshop

Érzékenyítés – autizmusról a tanórákon

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.10.11. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók, Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Sohonyai Edit író

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.10.09. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Kommunikáció

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.09.27. 16:00-tól Hagyományőrző szüreti vigadalom

Hagyományteremtő szüreti vigadalom

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a.

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2019.09.27. 10:00 “… tőlem függnek a dolgok”

Kortárs írók, Költők, illusztrátorok találkozása tatabányai általános és középiskolásokkal.

Előadó: Takács Mari illusztrátor

Helyszín: Széchenyi István Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Szent István utca 7.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.09.18. 16:30 Kék Madár – Szülőklub

Autizmusról, elfogadásról

Helyszín: Puskin Művelődési Ház, NépmesePont –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.09.16. 14:30 XX. század hírnökei, tanúi, bölcsei a XXI. században I.

Az idős kor kérdései a XXI. században, témavezető: Lászlóné Szabó Hajnalka klinikai szakszpichológus

Helyszín: KPVDSZ Művelődési Ház – 2800 Tatabánya, Kós Károly út 17/a., 2-es terem

Szervező: KPVDSZ Művelődési Ház

 

2019.09.12. 10:00 Sajtótájékoztató

Kék Madár – Közösségi programok, ismeretátadó workshopok szervezése pedagógusoknak és autista gyerekeket nevelő szülőknek

Helyszín: Puskin Művelődési Ház –  2800 Tatabánya, Kossuth Lajos utca 4.

Szervező: Komárom-Esztergom Megyei Tehetséggondozó és Léleksegítő Alapítvány

 

2019.09.07-21. Kertvárosi Néphagyományőrző Napok

X. Kertvárosi Lecsó Fesztivál; Zalka Csenge Virág nemzetközi mesemondó előadása; Rendhagyó népdalóra citerakísérettel és a Tatabányai Bányász Dalkörrel; “Kézzel készített csipkecsodák és más textíliák” – Berta Sándorné kiállítása; NépMese mozi; “Görbeségek” – Berecz András önálló estje; Nyitott műhely – a helyi kézműves alkotók bemutatkozása; Néptánc oktatás és táncház a Csutri Néptáncegyüttessel; Néprajz mozgóképeken; “Többsincs királyfi” – a Magyar Népmese Színház előadása; Palicsi Szederinda Népdalkör műsora

Előzetes regisztráció szükséges!

Helyszín: Kertvárosi Bányász Művelődési Otthon és környéke- 2800 Tatabánya, Hadsereg út 98.

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.08.25. Városi Egészségnap

Ingyenes programok:

  • Csoportos órák: Pilates, Zsírégető torna, Zumba, Gerinctorna, Kangoo jumps, Alakreform torna Rubint Rékával
  • Előadások Rubint Réka elődása (Alakreform), Dr. Lőke János előadásai (Betegségeink lelki háttere; Időskori demenciák), Dr. Dombi Péter előadásai (A trombózis, mint népbetegség; A daganatos megbetegedések aktuális kérdései)
  • Szűrővizsgálatok és tanácsadásom a program teljes időtartama alatt

Helyszín: 2800 Tatabánya, Árpád tér

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.08.25. Városi Egészségnap

Ingyenes programok:

  • Csoportos órák: Pilates, Zsírégető torna, Zumba, Gerinctorna, Kangoo jumps, Alakreform torna Rubint Rékával
  • Előadások: Rubint Réka elődása (Alakreform), Dr. Lőke János előadásai (Betegségeink lelki háttere; Időskori demenciák), Dr. Dombi Péter előadásai (A trombózis, mint népbetegség; A daganatos megbetegedések aktuális kérdései)
  • Szűrővizsgálatok és tanácsadások a program teljes időtartama alatt

Helyszín: 2800 Tatabánya, Árpád tér

Szervező: Agora Nonprofit Kft.

 

2019.08.10-11. 11. Síkvölgyi Lovasnapok

Ingyenes programok:

  • Fogatos találkozó és ügyességi játékok
  • Bemutatók: Lovasíjász; Fajtabemutató (az őshonos gidrán); Íjász; Hamza Viktória szabadon idomítás; dámalovas és huszár bemutató; Csikós bemutató

Helyszín: 2800 Tatabánya, Síkvölgy Hrsz. 0912/14 – Síkvölgyi Lovarda

Szervező: Eszterházy Lovasklub Egyesület

 

2019.06.22. 16:00 órától Újra Bakancsos koncert a Szelim-barlangban

A Bárdos Lajos Vegyeskórus és a Tatabánya Árpád Gimnázium Vegyeskara ad közös koncertet

Buszjáratok indulnak a pályaudvar 10-es kocsiállásáról 14:00-kor és 15:00-kor

Helyszín: 2800 Tatabánya, Kő-hegy – Szelim Barlang

Szervező:  Árpád-alapítvány az oktatásért

 

2019.06.21. 18:00 Légy jó mindhalálig

Dallam Junior Musical Társulat előadása

Helyszín: A Vértes Agorája – 2800 Tatabánya Szent Borbála tér 1.

Szervező: Dallam Alapítvány

 

2019.06.08. 13:00 Dadabánya Underground Művészeti Fesztivál

Zenés, irodalmi, képzőművészeti fesztivál

Helyszín: Bányászati és Ipari Skanzen – 2800 Tatabánya, Vágóhíd utca 1.

Szervező: A Vértes Agorája